• Co to jest Projekt NA DOBRY POCZĄTEK!

•

W ramach XIV edycji konkursu grantowego Fundacji BGK „Na dobry początek!”, od 1 lutego 2022 r., Stowarzyszenie Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom rozpoczęła realizację projektu „Nasze rączki małe, do pracy doskonałe…” Projekt będzie realizowany wspólnie z Samorządowym Przedszkolem w Dydni.

Celem konkursu grantowego jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci zamieszkujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, w tym wspieranie rozwoju dzieci poprzez realizację zajęć o charakterze dydaktyczno - wychowawczym, wykorzystanie nowatorskich metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, wpływających na interakcję miedzy dziećmi, rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie, kreatywność, rozwój zdolności manualnych oraz aktywność ruchową, rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (np. zajęcia z logopedą, pedagogiem specjalnym, psychologiem, zajęcia terapeutyczne); doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela/ edukatora w ramach tematyki realizowanego projektu.

Celem projektu realizowanego w przedszkolu „Nasze rączki małe, do pracy doskonałe…” jest  rozwój motoryki małej i dużej, rozwój integracji sensorycznej (angażując wszystkie zmysły), kształtowanie kompetencji społecznych dzieci, zachęcanie ich do eksperymentowania, poszerzanie podstaw wiedzy matematycznej dzieci, dostarczenie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania poprzez zabawę oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie stymulowania motorycznego i poznawczego rozwoju dzieci poprzez zabawę. Program skierowany jest do dzieci w wieku 3 - 5 lat uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Dydni. W projekcie uczestniczą nauczyciele oraz pracownicy przedszkola. W ramach projektu zaplanowano wiele ciekawych działań, m.in przygotowanie terenu pod montaż eko – kuchni, szkolenie dla nauczycieli na temat wykorzystania innowacyjnych metod pracy z dziećmi angażujące wszystkie zmysły, warsztaty dla dzieci, organizację konkursu dla dzieci i ich rodzin na wykonanie błotnej książki kucharskiej, wspólne gotowanie na pikniku rodzinnym na zakończenie projektu.

Cieszymy się, że nasze przedszkole może uczestniczyć w tak  ciekawym projekcie, czeka na nas wiele nowych, wspaniałych doświadczeń oraz nauka poprzez zabawę!

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!” - 2021